Biografie

Adéla vede kurzy orientálního tance již od roku 2007. Do roku 2011 působila jako lektorka v jednom z největších studií orientálního tance v České republice. Díky angažmá ve velké taneční škole se setkala se značným množstvím profesionálních tanečnic, podílela se na tanečně-divadelních představeních a řadě dalších vystoupení. Od ledna roku 2012 vede své vlastní kurzy pod jménem Adilah. Vlastní kurzy ji přinesly nejen maximální svobodu, ale i nové taneční a životní zkušenosti.

Její hodiny jsou plné tanečních kombinací, techniky i choreografií. Velký důraz klade na správné provedení jednotlivých prvků, ale i improvizaci. Inspiraci Adéla čerpá z různých stylů břišního tance, ale i jiných více či méně vzdálených tanečních stylů – latinskoamerických i cikánských. Svým přístupem tak obahacuje nejen svůj taneční projev, ale i taneční umění svých tanečnic. Jak sama říká, do svých lekcí dává vše.

Do svých hodin vkládám maximální množství energie, protože mi ji holky svou spokojeností a entuziasmem dvojnásobně vracejí.“

Adéla se po celou dobu, co vyučuje, aktivně vzdělává u předních orientálních tanečnic.

Orientální tanec je pro ni v prvé řadě uměním. Břišní tanec totiž podle Adély nemusí být vulgární a plný laciných gest, může být i jemný, elegantní a současně neuvěřitelně ženský a tím dechberoucí.

Svou lásku k tanci předává Adéla dál na svých pravidelných lekcích. S radostí totiž v tanečnicích probouzí něco víc než jen vřelý vztah k tanci.

Nestačí tančit s láskou k tanci, žena musí tančit i s láskou k sobě samé. Jen tak totiž nechá naplno promlouvat svou ženskost a krásu.“

Adilah